4TAR a/2016/2017

Rok szkolny 2014/2015

Wychowawca: Józefowiak Ewa

Skład samorządu w roku szk. 2014/2015

1 Kasprzyszak Anna skarbnik klasy
2 Kwoczek Paulina przewodnicząca klasy
3 Stein Karina zastępca przewodniczącej klasy

16.10.2014 akcja sadzenia drzewek

Klasa II TAR zdobi otoczenie szkoły zielenią. Właściwi ludzie na właściwym miejscu!

II TAr 1 II TAR 2 II TAR 3 II TAR

Halloween w Rolniku

Karina śpiewa!

19.04.2015 w Domu Kultury w Krapkowicach odbył się finał Konkursu Piosenki Niemieckojęzycznej – Deutscher Liederwettbewerb SuperStar 2015. W konkursie wzięła udział nasza uczennica Karina Wójcik z klasy II TAR. W konkursie wzięło udział 33 solistów i zespołów muzycznych z całej Opolszczyzny, do finału zakwalifikowało się 20 wykonawców. Karina zajęła trzecie miejsce, wykonując utwór „Nie genug” austriackiej wokalistki Christine Stürmer. Gratulujemy sukcesu i czekamy na następne!

Rok szkolny 2015/2016

Wychowawca: Józefowiak Ewa

Skład samorządu

przewodnicząca: Kwoczek Paulina

z-ca przew. Stein Karina

z-ca przewodniczącego: Dudaczyk Martyna

skarbnik: Kasprzyszak Anna

„Dzień z technologią”

Dnia 6 listopada 2015 uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w imprezie pod nazwą:  „Dzień z technologią” w Publicznym Gimnazjum nr2 w Prudniku. Zajęcia miały charakter warsztatowy, dzięki czemu chcieliśmy wprowadzić uczniów PG w specyfikację zawodu architekta krajobrazu. Paulina Kwoczek, Bartosz Sadłek, Ania Kasprzyszak, Natalia Rinke i Martyna Dudaczyk, pod wodzą Pani Elżbiety Szwadowskiej, dwoili się i troili, żeby wyjaśnić działanie programów graficznych i rysunku technicznego.  Hitem okazał się przygotowany przez nas pokaz augmented reality czyli rozszerzonej rzeczywistości dzięki której z kartki papieru „wyczarowaliśmy” katedrę Amiens. Było to miłe doświadczenie.

Apel z okazji rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę

10.11.2015 r. odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji 97. rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Widowisko poetycko-muzyczne przygotowała klasa 3 TAR pod kierunkiem wychowawcy p. Ewy Józefowiak.
W nastrojowej jesiennej oprawie scenicznej mogliśmy przenieść się wspomnieniami do wydarzeń, które zapisały się w naszej świadomości narodowej jako przełomowe i wyjątkowe. Apel rozpoczął się wprowadzeniem sztandarów ZSR oraz 2 LO. Wszyscy zebrani uroczyście odśpiewali hymn narodowy. Widowisko przebiegało w bardzo podniosłym nastroju, uczniowie w skupieniu i ze stosowną dla tego ważnego wydarzenia powagą wysłuchali montażu wierszy i legionowych pieśni.
Apel z pewnością w ciekawy sposób wpisał się w tak ważne w naszych czasach wychowanie patriotyczne i przywołał wielkie postaci i wydarzenia dla historii naszego kraju.

12193645_681763591959637_999842042342495126_n

Architekci reanimują szkolne kwiaty

W listopadzie architekci zrobili akcję przesadzania szkolnych kwiatków. Przeżyjmy to raz jeszcze!

3 A w krainie pierników

Dzisiaj z klasą III AT uczestniczyłam (dzięki Dyrektorowi muzeum w Prudniku) w warsztatach pieczenia świątecznych pierników połączonych z wiedzą o tradycjach dotyczących świąt Bożego Narodzenia. Było „pysznie” i bardzo ciekawie…

Wigilia polska

21.12 2015r, po Jasełkach w szkole,  opiekun Powiatowego Klubu Ośmiu, pani Marzanna Zawadzka Ciępka na prudnickim rynku organizowała „Wigilię Polską”. Pani Barbara Maryszewska dowodziła  mini kiermaszem na rynku. Uczestniczyły w akcji klasy:  2 TG i nasza.

Sukces architektów

W dniu 15 grudnia 2015 r. w naszej szkole wśród uczniów klasy IIIAT technikum architektury krajobrazu odbyły się eliminacje szkolne ,,VI Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Architekturze Krajobrazu”. Nasze trzy uczennice:

  • Martyna Dudaczyk,
  • Ania Kasprzyszak,
  • Paulina Kwoczek,

uzyskały bardzo dobre wyniki, które dały im awans do finału krajowego w Gdańsku.

Odbywa się on pod honorowym patronatem Pomorskiego Kuratora Oświaty i Prezydenta Miasta Gdańska.

No i stało się !

W dniach 14-15 kwietnia Paulina Kwoczek, Anna Kasprzyszak i Martyna Dudaczyk wyruszyły do Gdańska, by uczestniczyć w VI Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Architektury Krajobrazu. Drużyny musiały zmierzyć się z grą terenową, w której miały wykazać się wiedzą i umiejętnościami z zakresu projektowania i wykonania małego założenia ogrodowego, z czym poradziły sobie doskonale zajmując 7 miejsce na 31 drużyn z całej Polski. Zadanie polegało na odnalezieniu i oznaczeniu kilkunastu roślin, które rosną w tamtejszym parku, udzieleniu odpowiedzi na pytania z dziedziny materiałoznawstwa oraz z części najważniejszej czyli budowy miejsca integracji i wypoczynku dla różnych grup wiekowych z powierzonych materiałów. Do dyspozycji były: pustaki, skrzynki, pocięte plastry pni drzew, sznurek, gwoździe I gałęzie wierzby. Czas i tempo pracy było ściśle określone, więc drużynom towarzyszył ogromny stres, z którym uczennice ZSR dobrze sobie poradziły. Warto nadmienić, że w tym konkursie nasze dziewczyny uczestniczyły po raz pierwszy a miejsce które zajęły świadczy o ich dobrym przygotowaniu. Oprócz zmagań konkursowych Ania, Paulina i Martyna zwiedziły Sopot, zobaczyły polskie morze. Wydaje się, że województwo opolskie wiedzie prym w nauce tego zawodu, ponieważ w pierwszej 7-ce trzy drużyny były właśnie z opolskiego a  miejsce 1 zdobyła szkoła z Namysłowa, której serdecznie gratulujemy. Zmagania konkursowe na długo utkwią nam w pamięci a zdobyte doświadczenie będzie procentować w przyszłych zmaganiach konkursowych. Czekamy na nowych, otwartych na wyzwania uczniów tego kierunku.

Opiekun- Elżbieta Szwadowska

 Rok szkolny 2016/2017

Odchodzimy do historii szkoły!

28 kwietnia 2017 pożegnaliśmy się z Technikum nr 2 i II LO w Prudniku jako absolwenci. Nagrodzeni zostali uczniowie  za wniesiony wkład pracy w naukę oraz w zaangażowanie w życie szkoły i środowiska lokalnego. Rodzice wyróżniających się uczniów otrzymali listy gratulacyjne. Była to chwila bardzo wzruszająca, na niejednej twarzy pojawiły się łzy.

Jesteśmy dumni, że dotarliśmy do „mety”! 

Finał OWiUR

Ania Kasprzyszak – kierunek technik architektury krajobrazu oraz Markus Pierskalla – kierunek technik rolnik- blok produkcja zwierzęca , osiągnęli bardzo dobre wyniki na eliminacjach centralnych OWiUR w Kijanach obok Lublina. Markus zdobył 12 miejsce w Polsce a Ania jest 15 w Polsce w swoich blokach tematycznych.